Recepta dla dziecka online, konsultacje pediatryczne 24/7
Recepta dla dziecka online jest pomocna w nagłych przypadkach. Małym dzieciom często zdarza się zachorować w nagły i zaskakujący sposób. Jeśli potrzebujesz konsultacji z lekarzem, a nie możesz udać się do przychodni, skorzystaj z wygody, jaką oferuje telemedycyna.
Młody, dopiero kształtujący się system immunologiczny jest podatny na infekcje. Pracującemu rodzicowi zazwyczaj jest trudno za każdym razem prowadzić dziecko do przychodni. Zwłaszcza jeśli dolegliwości nie wydają się specjalnie groźne. Pediatrzy to lekarze specjalizujący się w opiece nad niemowlętami, dziećmi i młodzieżą. Ta specjalizacja jest jedną z najbardziej satysfakcjonujących działów medycyny, pozwala lekarzowi uczestniczyć w rozwoju dziecka od urodzenia do dorosłości.
Recepta dla dziecka online jest bezpieczna, zawsze jest poprzedzona wywiadem z lekarzem online
Potrzebujesz szybkiej konsultacji lekarskiej i recepty online? Dzięki współczesnej technologii recepta dla dziecka online i konsultacja z lekarzem w nagłym wypadku jest niezwykle łatwa. Wystarczy wypełnić formularz oraz uiścić opłatę. W formularzu poprzedzającym właściwy wywiad medyczny prowadzony przez lekarza należy podać, dolegliwości dziecka oraz stopień ich nasilenia. Oczywiście wszystkie te informacje są objęte ochroną. Efektem e-wizyty będzie odpowiednio do potrzeb dobrana metoda leczenia, w razie konieczności uzupełniona o e-receptę na odpowiednie leki. Z kodem przesłanym smsem na podany numer telefonu należy udać się do apteki, aby po podaniu numeru PESEL otrzymać potrzebny lek. Formularz, który należy na naszej stronie wypełnić, zawiera najważniejsze informacje, dzięki którym lekarz będzie mógł trafniej ocenić sytuację pacjenta.
Recepta dla dziecka, jak to działa?
Recepta dla dziecka to elektroniczny dokument, który zastąpił tradycyjną, papierową receptę wystawianą wcześniej przez lekarza podczas wizyty w przychodni. Choć zmienił się sposób wystawiania recepty, to zasady jej wypisywania nie uległy zmianie. Leki musi przepisać lekarz po konsultacji z pacjentem. Jeśli nie wiesz, jak dodać dziecko do e-recepty, to nie musisz się martwić, jest to bardzo proste. Lekarz wystawi wystawie e receptę dla dziecka z nadanym numerem PESEL. Twoje konto pacjenta i dziecka są połączone. Powiadomienia dostaniesz na dane, które podałeś w systemie. W ten sposób jest wypisywana każda recepta. Niezależnie od tego, czy wizyta u lekarza odbyła się osobiście, za pomocą telefonu czy przez internet. W jej wyniku zawsze otrzymasz czterocyfrowy kod, dzięki któremu wykupisz leki dla dziecka w dowolnej aptece.
Recepta online to prosty i wygodny sposób na wykupienie lekarstw. Dzięki stałemu dostępowi do recept w Internetowym Koncie Pacjenta łatwo można sprawdzić rekomendowane przez lekarza dawkowanie leków. Nawet jeśli przypadkowo skasujesz kod otrzymany SMS-em, możesz szybko go sprawdzić ponownie.
Recepta dla dziecka, jak ją odebrać?
Żeby móc zrealizować receptę dla dziecka i wykupić przepisane leki w aptece, wystarczy podać farmaceucie czterocyfrowy kod otrzymany SMS-em lub e-mailem oraz podać nasz numer PESEL (można też pokazać otrzymany od specjalisty wydruk informacyjny). Na tej podstawie można wykupić lekarstwa w dowolnej aptece.
Jak sprawdzić co jest na recepcie dla dziecka, zanim pójdę wykupić leki w aptece?
Można to zrobić bardzo szybko korzystając z Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Wszystkie szczegóły z e-recepty, są widoczne na koncie rodzica, który zgłosił dziecko do ubezpieczenia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Nie przewidziano możliwości założenia indywidualnego IKP dziecka. Dzieci mogą zakładać swoje własne konta IKP dopiero po ukończeniu 16. roku życia. Jednak osoba małoletnia ma ograniczoną listę funkcjonalności dostępnych na tym koncie.
Recepta dla dziecka dostępna całą dobę, szybka pomoc bez wcześniejszego umawiania wizyty
Dzięki serwisowi online, recepta dla dziecka jest dostępna o każdej porze. Tradycyjne kliniki medyczne świadczą szereg usług dla osób potrzebujących pomocy medycznej. Usługi te mogą obejmować między innymi ogólne badania kontrolne, fizjoterapię i opiekę w trakcie chorób przewlekłych. Kliniki medyczne często zatrudniają lekarzy z różnych specjalizacji, oferując szerszą opiekę zdrowotną. Niestety nie wszystkich miejscach w Polsce dostępność do usług medycznych jest łatwa. Lekarzy przybywa w zbyt wolnym tempie, a służba zdrowia jest trapiona różnymi problemami. Czy istnieje sposób na rozwiązanie tego problemu? Na szczęście dzięki telemedycynie, można pomóc większej liczbie pacjentów w krótszym czasie i przy niższych kosztach, co sprawia, że usługi medyczne stają się bardziej przystępne i można z nich korzystać z dowolnego miejsca w Polsce.
Jak dodać dziecko do e-recepty?
To proste! Wystarczy że zalogujesz się na swoim Internetowym Koncie Pacjenta. Po zalogowaniu otwórz zakładkę „Uprawnienia”, a następnie przejdź do „Konta Twoich dzieci”, po czym kliknij „Lista opiekunów”, na kafelku z danymi podopiecznego.
Gdzie znajdę e-receptę dziecka?
W tym celu możesz skorzystać z Aplikacji mojeIKP. Wystarczy ją pobrać z Google Play lub iOS z App Store.
Aplikacja ta pozwala:
– odebrać e-receptę dla dziecka lub e-skierowanie,
– sprawdzić dawkowanie lekarstw,
– dzięki niej w prosty sposób wykupisz e-receptę,
– za jej pomocą możesz umówić dziecko na szczepienie przeciw COVID-19
– pobierzesz Unijny Certyfikat COVID (UCC) Twojego dziecka.
Ważne! Dostęp do konta dziecka ma tylko rodzic lub opiekun, który zgłosił je do ZUS. Drugi rodzic powinien dostać od niego upoważnienie.
Jaki lekarz może wystawić e-Receptę dla dziecka na antybiotyki?
E-receptę na antybiotyk może wystawić lekarz każdej specjalności. Jeśli nie będzie ku temu żadnych przeciwwskazań i uzna za zasadne rozpoczęcie antybiotykoterapii.
Jak zamówić receptę dla dziecka?
Lekarz wystawi receptę dla dziecka z nadanym numerem PESEL. Konta rodziców i dzieci są połączone, a powiadomienia o otrzymaniu recepty dostaniesz na dane, które podałeś w systemie. Aktualnie w taki sposób wypisywana jest każda recepta.
Jak sprawdzić co jest na recepcie dziecka?
Wszystkie e-recepty można sprawdzić na koncie IKP w zakładce e-zdrowie/e-recepty do realizacji. W Aplikacji mojeIKP możesz też odebrać e-receptę dla dziecka. Jeśli zgłosiłeś dziecko do ZUS, będziesz miał automatyczny dostęp do jego konta.
Czy dziecko może samodzielnie wykupić leki w aptece?
Ustawodawstwo nie przewiduje ograniczeń w dostępie do leków bez recepty w stosunku do osób małoletnich poniżej 13 roku życia. Warto jednak zaznaczyć, że wydawanie leków w aptece nie jest zwykłą umową kupna-sprzedaży, ponieważ jest związane z decyzją w zakresie leczenia.
Opinie
Weryfikujemy komentarze, które tu widzisz. Do zamieszczania opinii zapraszamy użytkowników, którzy dokonali zakupu w naszym sklepie. Zamieszczamy wszystkie opinie, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Więcej przeczytasz tutaj: Jak zbieramy opinie?
Na razie nie ma opinii o produkcie.