Tabletka dzień po recepta online, konsultacja lekarska

Z konsultacji skorzystało Pacjentów: 2344

EUdla obywateli Polski i Unii Europejskiej

Ocena google

79,00 

  1. W celu złożenia zamówienia proszę wypełnić formularz wywiadu medycznego poniżej.
  2. Jeśli w udzielonych przez Państwa informacjach będzie coś co zaniepokoi lekarza, oddzwoni on na podany na drugim etapie składania zamówienia numer telefonu.

Formularz wywiadu medycznego

Sprawdź, jak nadać lekarzowi dostęp do swojeko IKP (link w nowym oknie)

Czas realizacji konsultacji z e‑receptą może ulec wydłużeniu z powodu limitów wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia

Zapewniamy dyskrecję: dostęp do dokumentacji medycznej Pacjenta na wyłącznie lekarz, którego obowiązuje tajemnica lekarska

Tabletka dzień po recepta, czy jest bezpieczna?

tabletka dzien po jak stosować, ebook z zaleceniami lekarskimi

Tabletka dzień po recepta na skuteczny ale wciąż w wielu środowiskach kontrowersyjny sposób na uniknięcie niechcianej ciąży. Jest ona swoistą deską ratunku dla wszystkich kobiet, u których istnieje realne ryzyko zapłodnienia po stosunku bez zabezpieczenia. Wielu krytyków tej formy zapobiegania ciąży wysuwa przeciw niej argumenty etyczne. Wśród ich zarzutów znaleźć można przede wszystkim brak odpowiedzialności czy naganną konduitę osób, które taką pigułkę zmuszone są zastosować. Tymczasem duża część przypadków jej zażycia ma miejsce w okolicznościach, kiedy zastosowane metody antykoncepcji zawiodły. I wcale nie jest efektem zaniedbań, ale świadomości macierzyńskiej lub zwykłego przypadku. Stres, dynamika codziennego życia, wrodzone nadwrażliwości lub nietolerancje oraz kontakt z dużą ilością chemii, mogą spowodować niższą skuteczność tradycyjnych środków zapobiegających ciąży. Dlatego niepotrzebnie demonizowana antykoncepcja awaryjna, często jest optymalnym wyjściem z trudnej sytuacji. Zaś sama tabletka dzień po często pozwala po prostu oszczędzić stresu oraz powrócić do równowagi emocjonalnej. Jedno i drugie składa się przecież na dobro pacjenta. A to w medycynie jest dobrem najwyższym.

Czym właściwie jest tabletka dzień po i jak działa? Skuteczność antykoncepcji awaryjnej

Tabletka dzień po czy pigułka po stosunku jest niczym innym jak przyjmowaną doustnie porcją substancji hormonalnych. W zależności od rodzaju samego leku może to być lewonogestrel (na przykład w preparacie Escapelle) lub octan uliprystalu (w EllaOne). Substancje te działają w dwójnasób. Przede wszystkim powodują opóźnianie i hamowanie samej owulacji tak, by nie dopuścić do zapłodnienia. Z kolei jeśli do połączenia komórki jajowej z plemnikiem już dojdzie – środki te uniemożliwiają zarodkowi zagnieżdżenie się w ściance macicy. Obydwie obecne na rynku tabletki kryzysowe cechują się wysoką skutecznością, pod warunkiem, że w miarę szybko je zażyjemy. Preparat Escapelle można przyjąć do 72 godzin po stosunku, zaś EllaOne – do 120 godzin. Jednak zaleca się zażycie ich jak najprędzej. Średnia skuteczność obu dostępnych w Polsce preparatów jest oceniana na osiemdziesiąt sześć procent. Jeśli jednak pigułka zostanie zażyta w pierwszej dobie po stosunku, szansa na uniknięcie ciąży wzrasta nawet do 99%. Pamiętać jednak należy, że stosować je należy jedynie w sytuacjach wyjątkowych.

Możesz u nas także zamówić konsultację lekarską online z e-receptą na EllaOne

A jeśli masz pytania o tabletki dzień po, zajrzyj tutaj

Jak uzyskać antykoncepcję awaryjną? Kto może wypisać receptę na tabletkę dzień po?

Polska jest jednym z niewielu krajów Unii Europejskiej, w którym obowiązuje tabletka dzień po na receptę. Do jej wykupienia w aptece konieczna jest zatem chociażby szybka konsultacja lekarska online. Nie stanowi to w dobie współczesnych technologii żadnego problemu. Między innymi właśnie dzięki takim dobrodziejstwom jak e-recepta. W internecie istnieje wiele miejsc, które umożliwiają takie formy kontaktu jak lekarska konsultacja telefoniczna czy konsultacja z lekarzem przez email. Nawet ze specjalistą. Aby uzyskać antykoncepcję postkoitalną, nie są konieczne specjalistyczne badania oraz tradycyjna wizyta. Lekarz przez telefon lub drogą mailową przeprowadza wywiad i, jeśli brak jakichkolwiek przeciwwskazań, wypisuje receptę elektroniczną. Pamiętajmy jednak, że tego typu preparat ma bardzo mocne działanie i nie pozostaje bez wpływu praktycznie na każdy układ w ciele kobiety. Dlatego zawsze należy udzielić medykowi informacji o swoich chorobach, przyjmowanych lekach, nadwrażliwościach i uczuleniach. Samemu zaś dokładnie przeczytać ulotkę. Po zakończeniu tego procesu, pacjent otrzymuje specjalny kod, dzięki któremu wraz z podaniem własnego peselu, będzie mógł wykupić lek w aptece.

Tabletka dzień po recepta, najczęściej zadawane pytania

Jak sprawdzić czy tabletka dzień po zadziałała

Skuteczność tabletek “dzień po”, która została zażyta do 24h po stosunku sięga 98-99% I spada wraz z czasem. By wykluczyć ciążę należy wykonać test ciążowy (nie wcześniej niż 8 dni od stosunku, a optymalnie 12-21 dni) lub skonsultować się z lekarzem.

Jak tabletka dzień po wpływa na organizm?

Działanie antykoncepcji awaryjnej polega na hamowaniu lub opóźnianiu owulacji. Preparaty ellaOne I Escapelle wpływają bezpośrednio na endometrium macicy, blokując działanie progesteronu przygotowującego macicę na ciążę. W efekcie zażycia tabletki uniemożliwia zajście w ciążę.

Tabletka dzień po, która najlepsza?

Na polskim rynku dostępne są obecnie dwa preparaty stosowane do antykoncepcji awaryjnej ellaOne (możliwość zażycia do 120h po stosunku) oraz Escapelle (możliwość zażycia do 72h po stosunku). Skuteczność obu preparatów jest porównywalna I spada wraz z czasem jaki upłynął od stosunku do zażycia preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatów po wymienionym wyżej czasie.

Co wziąć zamiast tabletki dzień po?

Pacjentki z przeciwwskazaniami zdrowotnymi do stosowania antykoncepcji hormonalnej, powinny rozważyć nie hormonalną antykoncepcję awaryjną tj. Wkładkę wewnątrzmaciczną zawierającą miedź.

Tabletka dzień po kto może wypisać receptę?

Receptę na antykoncepcję awaryjną tak jak każdy inny lek może wypisać każdy lekarz dowolnej specjalizacji.

Kto może kupić tabletkę dzień po?

Tabletkę dzień po może kupić każda osoba posiadająca receptę z lekiem. Osoby niepełnoletnie muszą konsultować się z lekarzem w obecności osoby dorosłej (rodzica, opiekuna prawnego). Antykoncepcji awaryjnej nie stosuje się u osób przed pokwitaniem.

Kiedy zaczyna działać tabletka dzień po?

Tabletka “dzień po” osiąga maksymalne stężenie we krwi już po godzinie od zażycia. Jeżeli w ciągu trzech godzin od momentu połknięcia tabletki wystąpią wymioty, należy zażyć kolejną dawkę.

Kiedy tabletka dzień po nie zadziała?

Skuteczność “tabletki po” im więcej czasu upłynie od stosunku do zażycia. Brak jest dowodów na działanie ellaOne zażytej powyżej 120h po stosunku oraz Escapelle po upływie 72h od stosunku. Tabletki antykoncepcyjne zawierające w składzie progestagen, leki hamujące wydzielanie kwasu żołądkowego (inhibitory pompy protonowej – IPP) takie jak esomeprazol, a także ryfampicyna, fenytoina, fenobarbital, karbamazepina, efawirenz, fosfenytoina, newirapina, okskarbazepina, prymidon, ryfabutyna, ziele dziurawca oraz alkohol mogą zmniejszać skuteczność działania antykoncepcji awaryjnej. Osoby chorujące na wrzody, zgagę, padaczkę, gruźlicę, zakażone wirusem HIV, zażywające leki nasenne I uspokajające powinny sprawdzić, czy leki które zażywają przewlekle nie zawierają jednej z wyżej wymienionych substancji. (Substancje czynne napisane są zawsze na opakowaniu leku pochyłą linią, w nawiasie, pod jego nazwą handlową).

Tabletka dzień po recepta online w 15 minut, legalnie i bezpiecznie

Polska jest krajem unijnym, w którym od 2017 roku obowiązkowe jest wypisanie recepty na antykoncepcję postkoitalną. Choć zaleca się w tym przypadku konsultację ze specjalistą, nie jest to konieczne. Wystarczy nawet zwykła wizyta lekarska online. Daje ona możliwość błyskawicznego uzyskania tego specyfiku w okolicznościach, w których przecież czas liczy się najbardziej. Choć w tradycyjnej procedurze mówi się o bezpieczeństwie Pacjenta, może być ona przede wszystkim czasochłonna. A w rożnych okolicznościach lokalnych – wręcz niemożliwa. Wyjściem z tej sytuacji jest nasza oferta internetowa. To tylko kilka chwil i niewielka opłata, które pozwolą Państwu w łatwy i szybki sposób przekonać się jak uzyskać antykoncepcję awaryjną online. I to w zasadzie niemalże w jednej chwili. U nas to procedura szybka i bezpieczna. A do tego bez zbędnych formalności, nerwów oraz stresów. Ponadto w naszym serwisie gwarantujemy profesjonalne podejście i dyskrecję. Nie wnikamy w ogóle w motywację naszych Pacjentów. Wychodzimy z założenia, że każdy w każdej chwili powinien mieć zagwarantowany dostęp do odpowiednich medykamentów.

Jak uzyskać antykoncepcję doraźną na receptę w naszym serwisie?

W niezwykle prosty sposób. Wystarczy wypełnić prosty ale wyczerpujący formularz wywiadu medycznego. Jest to procedura konieczna aby nasz lekarz który wypisze tabletkę po mógł przyznać kod do recepty. Choć staraliśmy się, aby cały proces zajmował jak najmniej czasu, prosimy naszych pacjentów o podanie ważnych danych. Przede wszystkim służą one oczywiście bezpieczeństwu. EllaOne lub Escapelle to poważne dawki hormonów i zażycie ich może spowodować pewne efekty uboczne. Czasami nawet dotkliwe lub zagrażające życiu. Dlatego w naszej ankiecie należy bezwzględnie poinformować o przyjmowanych lekarstwach, uczuleniach, alergiach lub innych przeciwwskazaniach. Jeśli nic nie wzbudzi niepokoju naszego specjalisty, po zaksięgowaniu opłaty za usługę, otrzymają Państwo kod e-recepty. Ponadto możemy dostarczyć całość drogą mailową, telefoniczną lub przy pomocy komunikatora internetowego. I to nawet do piętnastu minut! Teraz można już udać się apteki i wykupić przepisany preparat. A wszystko to bez strachu, stresów czy tak szkodliwych dla zdrowia nerwów. Z doświadczenia wiemy jak istotne dla Pacjenta są te elementy leczenia. U nas można ich uniknąć.

Dlaczego warto wybrać konsultacje lekarskie online na receptaulekarza.pl?

Dlatego, że u nas wszystko można załatwić szybko, sprawnie a jednocześnie profesjonalnie. Oferujemy Pacjentom zarówno wizyty lekarskie przez internet, jak i konsultacje specjalistyczne online. U nas nie trzeba wystawać w długich kolejkach lub czekać na teleporadę. Po prostu nie trzeba marnować swojego czasu na zbędne formalności. W naszym serwisie bez żadnego problemu i do kilkunastu minut można skontaktować się z lekarzem oraz uzyskać e-receptę z potrzebnym lekiem. A to dlatego, że skupiamy się na konkretach. Zawsze staramy się jak najszybciej zlokalizować problem, zdiagnozować go i oraz przynieść ulgę pacjentowi. Ponadto jesteśmy zdania, że wiele typowych spraw można rozwiązywać bez wizyty lekarskiej. Nasze usługi to przede wszystkim wydajne podejście do służby zdrowiu. Nie każdy przypadek wymaga długiego rozpoznania czy bardzo szczegółowego wywiadu. Do tego istnieją tak proste czynności jak przedłużenie leków online, które można załatwić błyskawicznie. Nasza oferta świetnie nada się dla wszystkich tych, którzy potrzebują profesjonalnej porady lub recepty na już lub o nietypowej porze. U nas to możliwe.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o poradach lekarskich i e-receptach, możesz o tym poczytać na stronach rządowych, na przykład tutaj:
https://pacjent.gov.pl/e-recepta/porady-lekarskie-i-e-recepty

Opinie

Weryfikujemy komentarze, które tu widzisz. Do zamieszczania opinii zapraszamy użytkowników, którzy dokonali zakupu w naszym sklepie. Zamieszczamy wszystkie opinie, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Więcej przeczytasz tutaj: Jak zbieramy opinie?

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Tabletka dzień po recepta online, konsultacja lekarska”

Historia ostatnich zakupów