Escapelle recepta z konsultacją lekarską awaryjny środek antykoncepcyjny

Z konsultacji skorzystało Pacjentów: 202

EUdla obywateli Polski i Unii Europejskiej

Ocena google

79,00 

  1. W celu złożenia zamówienia proszę wypełnić formularz wywiadu medycznego poniżej.
  2. Jeśli w udzielonych przez Państwa informacjach będzie coś co zaniepokoi lekarza, oddzwoni on na podany na drugim etapie składania zamówienia numer telefonu.

Formularz wywiadu medycznego

Sprawdź, jak nadać lekarzowi dostęp do swojeko IKP (link w nowym oknie)

Czas realizacji konsultacji z e‑receptą może ulec wydłużeniu z powodu limitów wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia

Zapewniamy dyskrecję: dostęp do dokumentacji medycznej Pacjenta na wyłącznie lekarz, którego obowiązuje tajemnica lekarska

Escapelle recepta, skuteczna antykoncepcja awaryjna

tabletka dzien po jak stosować, ebook z zaleceniami lekarskimi

Escapelle recepta na popularny środek antykoncepcji awaryjnej. Stosowany jest on w przypadku odbycia stosunku bez zabezpieczenia. Jest ona wysoce skutecznym sposobem na uniknięcie niechcianej ciąży w sytuacji gdy naturalne lub inne metody zawiodły. Wokół tego typu produktów farmaceutycznych narosło wiele mitów oraz kontrowersji, często natury etycznej. Niesłusznie. Tabletka ta nie jest i nie może być traktowana jako cykliczny środek antykoncepcyjny. Jest ona raczej swoistą ostatnią linią i jedyną możliwością na zapobieganie niechcianej ciąży w sytuacjach losowych lub wyjątkowych. A takie mogą się wydarzyć mimo stosowania regularnej antykoncepcji. Choć najczęściej preparat ten zażywają panie po niezabezpieczonym stosunku seksualnym, okoliczności, w których jest on użyteczny, można wymienić wiele więcej. Tabletka Escapelle sprawdzi się na przykład w sytuacji gdy oderwał się plaster antykoncepcyjny lub pękła prezerwatywa. A także gdy z jakichś powodów danego dnia nie zażyto lub zdarzyło się pominięcie pigułki regularnej. Na szczęście w XXI wieku dostęp do tego typu preparatów farmaceutycznych nie jest utrudniony. Dzięki dobrodziejstwom nowoczesnych technologii pigułka Escapelle e-recepta przez internet jest łatwo dostępna.

Tabletka antykoncepcyjna Escapelle , co zawiera ten środek?

Escapelle zawiera wysoką (1500µg) dawkę syntetycznego progestagenu. Jest to ilość porównywalna to 6 zwykłych tabletek antykoncepcyjnych. Escapelle przede wszystkim opóźnia owulację i zagęszcza śluz w szyjce macicy, przez co plemnikom trudniej jest dotrzeć do komórki jajowej. Utrudnia także zagnieżdżenie zapłodnionej komórki jajowej w ścianie macicy. Pojedynczą tabletkę Escapelle zażywa się do 72 godzin po stosunku (w późniejszym terminie jej skuteczność znacząco spada). Po kilku dniach od zażycia może (ale nie musi) wystąpić krwawienie przypominające miesiączkę.

Przeciwwskazania w stosowaniu Escapelle to m.in. ciąża, zakrzepowe zapalenie żył, nowotwory lub niewydolność wątroby, anemia sierpowatokrwinkowa

Jak działa tabletka dzień po Escapelle? Czy jest bezpieczna? Jaka jest jej skuteczność?

Tabletka po Escapelle jako lek hormonalny charakteryzuje się wielowymiarowym działaniem. Jeśli do zapłodnienia nie doszło, jego rola polega na hamowaniu uwalniania komórki jajowej przez jajniki. Z kolei jeśli plemniki zdążyły już dotrzeć do komórki jajowej, preparat uniemożliwia zapłodnienie jej oraz zapobiega zagnieżdżaniu się zarodka w błonie śluzowej macicy. Z tych powodów określany określa się go także często, niesłusznie, jako tabletka poronna lub wczesnoporonna. Niesłusznie, bo nie przerywa on już trwającej ciąży. Zażycie Escapelle jest bezpieczne pod warunkiem przestrzegania zasad jej stosowania. Przede wszystkim, musi zostać wzięta jak najprędzej po stosunku. Optymalny przedział czasowy to 12 lub 24 godzin od współżycia. Najpóźniej zaś – do 72 godzin. Należy pamiętać, że środek ten ma znaczący wpływ na ogólne samopoczucie kobiety. Koniecznie zatem należy zapoznać się z ulotką by wykluczyć ewentualne działania uboczne. Mogą wystąpić zawroty głowy, nudności i wymioty. Skuteczność tego środka farmaceutycznego ocenia się średnio na 84% czyli wysoko. Dodatkowy wpływ na nią ma odpowiednie, wczesne podanie preparatu oraz zażycie zgodnie z zaleceniami lekarza.

Escapelle recepta online. Jaki lekarz może wypisać receptę na tabletkę dzień po?

Zgodnie z prawem tabletka Escapelle może zgodnie zostać wypisana przez każdego lekarza. Choć zaleca się aby w pierwszej kolejności był to specjalista ginekolog lub lekarz rodzinny. Do jej wykupienia w aptece konieczna jednak będzie recepta elektroniczna. A to dlatego, że inaczej niż w innych krajach UE, w Polsce od 2017 roku prawnie się jej wymaga. Obecnie nie jest to na szczęście wielki problem. Wystarcza teleporada lub konsultacja lekarska online. Także telefoniczna lub mailowa. W większości przypadków badania takie jak cytologia, USG czy badanie krwi, nie są konieczne. Podobnie jak czynności bezpośrednie. Lekarz, który wypisze antykoncepcję awaryjną sam się z nami kontaktuje i przeprowadza wywiad. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań – wypisuje receptę. Cały proces jest szybki, wygodny i bezproblemowy. Tego typu konsultacje lekarskie stają się coraz częstsze, gdyż pozwalają zaoszczędzić wiele czasu oraz pieniędzy. Jednocześnie należy bezwzględnie pamiętać, że tego typu pigułki traktuje się jedynie jako środek antykoncepcyjny awaryjny, w nagłych przypadkach. W żadnym przypadku nie może on zastępować regularnego przyjmowania tabletek.

Możesz u nas także zamówić konsultację lekarską online z e-receptą na EllaOne

A jeśli masz pytania o tabletki dzień po, zajrzyj tutaj  w sekcji z opisem odpowiadamy na całą serię najczęściej zadawanych pytań w internecie o tabletkę dzień po i jej działanie oraz zasady stosowania.

Legalna antykoncepcja awaryjna przez internet, czyli e-recepta online dosłownie w kilka minut

Tabletka dzień po recepta przez internet to opcja dla osób, które znajdują się pod presją czasu. Escapelle to jeden z tych preparatów, których zażycie uważa się w naszym kraju za kontrowersyjne lub nawet nieetyczne. Niesłusznie, bowiem nie są to środki wczesnoporonne, a jedynie spora dawka hormonów. Utrudniają lub nie dopuszczają one do zapłodnienia. Jeśli jednak do niego dojdzie – nie pozwalają na zagnieżdżenie w ściance macicy. Czyli ogólnie mówiąc działają jak standardowe preparaty służące do planowania rodziny. Polska jest jednakże krajem, w którym tabletka po na e-receptę online wymaga wypisania przez lekarza. Na szczęście nie musi być to specjalista. Procedura konsultacji z lekarzem jest całkowicie bezpieczna i legalna, a wszystko przebiega szybko i sprawnie. Pomoc można uzyskać bez wychodzenia z domu.  Tabletka dzień po recepta online, nie powinna sprawiać jakichkolwiek problemów. Z kolei do samego wypisania recepty nie potrzeba żadnych dodatkowych badań. Wystarczy oświadczenie Pacjenta w formularzu internetowym i uiszczenie opłaty.

Antykoncepcja awaryjna online nawet w 15 minut z jednoczesną konsultacją lekarską

Antykoncepcja awaryjna online to dobra opcja dla osób, które z jakichś powodów nie mogą lub nie chcą udać się do przychodni rejonowej. W życiu mają miejsce różne sytuacje. W mniejszych miejscowościach nie zawsze można zachować anonimowość. Poza tym nie zawsze można sobie pozwolić na długie oczekiwanie w kolejkach. Albo godzinami siedzieć pod telefonem czekając na teleporadę. U nas tego problemu nie ma. Szanujemy czas naszych Pacjentów. Jeśli spełniają oni podstawowe wymogi prawne, w receptaulekarza.pl nie marnujemy ani chwili. Dzięki naszym usługom Escapelle można uzyskać praktycznie od ręki, bez niepotrzebnego stresu. A z doświadczenia wiemy, że w takich sytuacjach stres może tylko zaszkodzić. Wychodzimy z założenia, że lekarz powinien wychodzić naprzeciw pacjentowi i udzielać mu pomocy na wszelkie sposoby. Również korzystając z nowoczesnych technologii i środków komunikacji. A takim właśnie z pewnością jest konsultacja ze specjalistą przez internet. Ponadto, naszym zdaniem, każdy Pacjent powinien mieć dostęp do takiego rodzaju antykoncepcji, jakiej w danym momencie potrzebuje. I to od zaraz.

Escapelle, recepta na tabletkę dzień po uzyskana drogą internetową, czy może szkodzić lub być niebezpieczna?

Każdy lek lub preparat medyczny, jeśli będziemy go zażywać w nieprawidłowy sposób, może zaszkodzić. Pigułka po stosunku jest niczym innym jak mocną dawką substancji hormonalnych. I jako taka może powodować pewne efekty uboczne. Część z nich również dosyć dotkliwe, a nawet niebezpieczne. Dlatego właśnie w naszym formularzu zbieramy dokładny wywiad, zanim taki preparat wypiszemy. Pacjent powinien poinformować lekarza o ewentualnych alergiach, uczuleniach, przeciwwskazaniach lub przyjmowanych lekach. Choć w większości przypadków przyjęcie Escapelle nie powinno powodować większego dyskomfortu (bo pewien ograniczony pojawia się prawie zawsze), może zdarzyć się inaczej. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy podać wszystkie przeciwwskazania lub obawy. Nawet jeśli miałoby to oznaczać niewydanie recepty. Zdrowie Pacjenta jest dla nas najważniejsze. Jeśli jednak nie ma żadnych przeciwskazań, e-recepta na pigułkę dzień po dojdzie na sms nawet w mniej niż  15 minut. Absolutnie również nie należy traktować tego rodzaju preparatów jako cyklicznego lub regularnego sposobu na zapobieganie niechcianej ciąży.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o poradach lekarskich i e-receptach, możesz o tym poczytać na stronach rządowych, na przykład tutaj:
https://pacjent.gov.pl/e-recepta/porady-lekarskie-i-e-recepty


Opinie

Weryfikujemy komentarze, które tu widzisz. Do zamieszczania opinii zapraszamy użytkowników, którzy dokonali zakupu w naszym sklepie. Zamieszczamy wszystkie opinie, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Więcej przeczytasz tutaj: Jak zbieramy opinie?

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Escapelle recepta z konsultacją lekarską awaryjny środek antykoncepcyjny”

Historia ostatnich zakupów