EllaOne recepta ze zdalną konsultacją lekarską na antykoncepcję awaryjną

Z konsultacji skorzystało Pacjentów: 789

EUdla obywateli Polski i Unii Europejskiej

Ocena google

49,00 

Proszę wypełnić formularz wywiadu medycznego poniżej.

Jak nadać lekarzowi dostęp do IKP (link w nowym oknie)

Czas realizacji konsultacji z e‑receptą może ulec wydłużeniu z powodu limitów wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia

Zapewniamy dyskrecję: dostęp do dokumentacji medycznej Pacjenta na wyłącznie lekarz, którego obowiązuje tajemnica lekarska

EllaOne recepta online na doraźny środek antykoncepcyjny, któremu można zaufać.

 

EllaOne  recepta online to możliwość zdalnej konsultacji lekarskiej w celu zdobycia legalnej antykoncepcji awaryjnej. Wskazania do jej użycia to nagłe przypadki gdy regularnie stosowana metoda antykoncepcji zawiodła. Pacjentki korzystają z tabletki dzień po dla uniknięcia niechcianej ciąży również po odbyciu stosunku bez zabezpieczenia. Preparat ten charakteryzuje się nieco dłuższym okresem czasu efektywnego działania w porównaniu z innymi środkami postkoitalnymi. Oznacza to, że tabletka ellaOne może zostać zażyta nawet do 5 dni (do 120 godzin) po odbyciu stosunku. Substancją czynną jest w nim syntetyczny modulator receptora progesteronowego – octan uliprystalu. Jest on aktywnym składnikiem ellaOne, stosowanym zamiast obecnego w podobnie działających lekach lewonogestrelu. Octan uliprystalu opóźnia lub hamuje owulację kobiety, utrudniając plemnikom dostęp do komórki jajowej. Jego niewątpliwą zaletą jest szybkie wchłanianie się. Inną jego zaletą jest to, że epizodycznie może być stosowany jednocześnie z regularną antykoncepcją (na przykład w przypadkach pominięcia dawki). Oczywiście należy podkreślić, że środek w żadnym przypadku nie powinien być traktowany jak zamiennik antykoncepcji hormonalnej cyklicznej. Nie zaleca się także użycia go więcej niż jeden raz podczas jednego cyklu miesiączkowego. Nie jest on także tabletką poronną lub wczesnoporonną. Wspomaga on jedynie zapobieganie niechcianej ciąży.

EllaOne recepta online, popularna metoda antykoncepcji awaryjnej

Gdy potrzebna jest tabletka ellaOne recepta powinna zostać wystawiona bez zbędnej zwłoki. Zapraszamy do konsultacji medycznej w naszym serwisie oferującym usługi telemedyczne i recepty online. Szybkość zdobycia tabletki dzień po i czas od odbycia stosunku do jej zażycia ma wpływ na jej skuteczność. Tabletka dzień po z dużą skutecznością pozwala uniknąć niechcianej ciąży, jednak nie jest skutecznym środkiem przeciw chorobom przenoszonym drogą płciową i nie powinna być w takim celu stosowana. 

Tabletka EllaOne w działaniu. Odpowiedzialna antykoncepcja doraźna oraz związane z nią zagrożenia

Tabletka dzień po EllaOne jak wszystkie preparaty z tej kategorii, jest  lekiem, który nie pozostaje bez zauważalnego wpływu na organizm kobiety. U większości pań samopoczucie nie pogarsza się w sposób radykalny. Jednak efektów ubocznych, które mogą się pojawić, jest kilka. Zawroty głowy, mdłości czy wymioty, to najczęstsze ich przykłady. W przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik leku mogą się pojawić bardziej uciążliwe dolegliwości. Wśród nich wymienić można między innymi gorączkę, bóle mięśni i układu kostnego oraz zaburzenia wzrokowe. Z tych powodów należy dokładnie zapoznać się z dołączoną do preparatu ulotką i ocenić czy można zażyć preparat. Szczególnie w sytuacji kiedy na stałe przyjmujemy jakieś leki. A także gdy posiadamy jakieś nadwrażliwości lub jesteśmy na coś uczuleni. Każda antykonepcja postkoitalna ma wpływ na organizm przez kilka dni. Podobnie jak inne środki antykoncepcji ratunkowej, EllaOne nie przerywa już trwającej ciąży. W przypadku jej stwierdzenia należy środek natychmiast odstawić.

Ellaone recepta, wskazania do zastosowania antykoncepcji awaryjnej

Ellaone recepta, z której należy korzystać tylko w szczególnych przypadkach. Lek ten jest skuteczną metodą antykoncepcji awaryjnej, jednak tabletka dzień po nie jest tym samym co regularnie stosowana antykoncepcja, nie należy przyjmować ellaOne po każdym stosunku płciowym w celu uniknięcia ciąży.

Antykoncepcję awaryjną w postaci tabletki dzień po najczęściej stosuje się gdy doszło do:

  • zsunięcia się lub pęknięcia prezerwatywy w trakcie seksu;
  • nieprawidłowego zastosowanie antykoncepcji hormonalnej lub pominięcie dawki;
  • w przypadku podejrzenia, że zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła;
  • po odbyciu stosunku płciowego bez zabezpieczenia;
  • u ofiar napaści na tle seksualnym, w tym u ofiar gwałtu.

EllaOne recepta, czyli jak szybko skorzystać z konsultacji lekarskich online?

EllaOne recepta jest wymagana w Polsce od 2017 roku. W sytuacji gdy pacjentka chce skorzystać z antykoncepcji awaryjnej jest to sytuacja, która może generować niepotrzebny stres. Zwłaszcza, że liczy się tutaj czas. Tym bardziej że według oficjalnych zaleceń, najlepiej, żeby lekarzem wypisującym receptą na tabletkę dzień po był specjalista ginekolog lub lekarz rodzinny. Trudno w tym przypadku nie docenić komfortu, jaki daje recepta online.  Zazwyczaj aby zdobyć receptę na antykoncepcję awaryjną nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych specjalistycznych badań. W większości przypadków zbyteczne są także cytologia, USG czy badania krwi. Poradnie oferujące konsultacje zdalne pozwalają, by wszystko odbywało się szybko i wygodnie, z dbałością o dobro psychiczne pacjentki oraz jej komfort.

Możesz także skorzystać z opcji zamówienia e-recepty na Escapelle

Jeśli potrzebujesz innej tabletki dzień po,  zajrzyj tutaj

Legalna antykoncepcja awaryjna, czyli recepta na tabletkę dzień po 

Antykoncepcja awaryjna online to usługa dla wszystkich tych, którym z jakichś powodów potrzebna jest recepta na EllaOne lub Escapelle. Z tymi preparatami w Polsce wiąże się wiele kontrowersji. Ponadto wiele osób uważa je po prostu za leki wczesnoporonne. Tymczasem działają one, najbardziej ogólnie mówiąc, uniemożliwiając zapłodnienie. A jeśli już do niego dojdzie – utrudniają zagnieżdżenie się zarodka w ściance macicy, tak działa Escapelle. W naszym kraju od 2017 roku tabletka dzień po jest dostępna jedynie na receptę, dlatego aby móc wykupić w aptece legalnie ellaOne recepta jest niezbędna. Jednocześnie lekarz, który wypisze receptę na antykoncepcję awaryjną, nie musi być specjalistą. Nie potrzeba do tego również specjalistycznych badań czy testów ciążowych. Jak wiadomo, są to okoliczności, w których liczy się przede wszystkim czas. Zaś dotarcie nawet do lekarza pierwszego kontaktu może zabrać go naprawdę wiele. Dlatego też w naszym serwisie do pakietu naszych usług dodaliśmy również opcję recepta na pigułkę dzień po. Można ją u nas dostać nawet w 15 minut. Wierzymy, że dzięki tej możliwości wiele naszych Pacjentek oszczędzi sobie wielu nerwów.

Jeżeli recepta EllaOne zostanie wystawiona przez lekarza po konsultacji, przyjęcie tabletki dzień po w czasie cyklu nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania innych form antykoncepcji doustnej.

ellaOne recepta szybko, wygodnie i bez niepotrzebnych przeszkód

ellaOne recepta, która jest dostępna całą dobę, a możesz ją uzyskać po zdalnej konsultacji z lekarzem. Dzięki prostej procedurze i nowoczesnej technologii nigdy nie było to tak łatwe. Naszą ofertę kierujemy do wszystkich tych, którym z jakichś powodów potrzebna jest właśnie tabletka po stosunku. W naszym serwisie nie wnikamy w motywacje naszych Pacjentów i zachowujemy dyskrecję. Powodów stosowania antykoncepcji dzień po jest wiele. Może to być, chociażby pęknięta prezerwatywa. Ale także sytuacja kiedy hormonalne zabezpieczenie zawiodło lub nadarzył się oderwany plaster. Naszym zadaniem jest w takiej sytuacji po prostu zapewnić dostęp do odpowiedniego preparatu najszybciej jak to możliwe. Przede wszystkim zależy nam na tym aby oszczędzić Pacjentkom stresu oraz nie stracić ograniczonego czasu. Dzięki dobrodziejstwom sieci możemy cały proces ograniczyć do podania podstawowych informacji. A dzięki temu czas, który upłynie od stosunku do podania preparatu, będzie mógł być jak najkrótszy. Komfort Pacjenta to u nas absolutny priorytet.

Kiedy można stosować pigułkę dzień po? Kiedy wiąże się to z niebezpieczeństwem?

Takie preparaty jak EllaOne lub Escapelle najlepiej stosować jak najprędzej. Żeby działały one skutecznie, zaleca się podanie je w przeciągu 24 godzin po stosunku seksualnym. W naszym serwisie można uzyskać je na e-receptę po spełnieniu wymogów prawnych, zdrowotnych oraz po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Należy jednak pamiętać, że jest to dawka hormonów, która może spowodować szereg objawów ubocznych. Ponadto niektóre z nich mogą być dosyć poważne. Szczególnie kiedy u Pacjenta występują przeciwwskazania, alergie, nietolerancje czy uczulenia. Dlatego też każdy Pacjent, który pragnie zażyć taki preparat, powinien wcześniej zapoznać się z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Jednocześnie należy pamiętać, że jest to skuteczna pigułka po stosunku, która powinna być zażywana świadomie i z własnej woli. My w tej kwestii kierujemy się profesjonalizmem oraz podejściem mającym na celu dobro pacjenta. A także zaufaniem. Wierzymy, że obowiązkiem lekarza jest zrobić wszystko, aby Pacjent poczuł się lepiej.

EllaOne recepta, w jakich sytuacjach zalecana jest ostrożność w jej stosowaniu

EllaOne recepta powinna zostać wystawiona po konsultacji z lekarzem w sytuacji gdy pacjentka zaobserwowała:

  • opóźnienie lub nieregularność cyklu miesiączkowego;
  • podejrzenie istnienia ciąży, w tym objawy takie jak nudności, zawroty głowy oraz wrażliwość piersi;
  • choroby wątroby i astma;
  • przyjmowanie określonych leków;
  • poddanie się leczeniu zakażenia wirusem HIV;
  • nietolerancja wybranych cukrów;
  • zakażenie narządów płciowych.

Jak działa tabletka ellaOne? 

Tabletka ellaOne to lek antykoncepcji hormonalnej, który jest zaliczany do tak zwanej antykoncepcji awaryjnej. Stosuje się go w przypadkach nagłych, na przykład gdy inne formy antykoncepcji, takie jak prezerwatywa zawiodły. Tabletka ellaOne powinna być zastosowana maksymalnie do 5 dni (120 godzin) od stosunku płciowego. Każdy dzień ma znaczenie, ponieważ wraz z upływem czasu skuteczność leku gwałtownie maleje. Powyżej 120 godzin od stosunku tabletka dzień po nie uchroni przed nieplanowaną ciążą.

Czy tabletka dzień po ellaOne chroni przed zajściem w ciążę?

Tabletka dzień po ellaOne stosowana jest w sytuacji gdy doszło do stosunku, ale inne metody antykoncepcji zawiodły (np. gdy doszło do pęknięcia lub zsunięcia się prezerwatywy lub gdy stała antykoncepcja hormonalna nie została prawidłowo użyta). Tabletka ellaOne to środek awaryjny i nie może być traktowany jak regularna antykoncepcja. Warte podkreślenia jest to, że tabletka po ellaOne jest nieskuteczna w sytuacji, gdy doszło już do owulacji lub zapłodnienia. Tabletka ellaOne zapobiega owulacji lub opóźniające ją. Lek ten nie będzie skuteczny jako metoda zapobiegająca ciąży, jeśli owulacja nastapiła przed jego zażyciem.

Ile kosztuje tabletka ellaOne? 

Koszt tabletki ellaOne to ok 100 zł. Ten popularny lek antykoncepcji awaryjnej, znany szerzej jako tabletka dzień po nie jest objęty refundacją. Zależnie od lokalizacji apteki jej cena może się różnić. 

Jak działa tabletka „dzień po” ellaOne?

Tabletka dzień po, oferowana pod nazwą ellaOne zawiera substancję czynną octan uliprystalu. Wpływa ona na aktywność progesteronu – hormonu, który naturalnie występuje w organizmie kobiety. Obecność tego hormonu jest niezbędna do wystąpienia owulacji, czyli jajeczkowania. Lek ten stosuje się, aby zahamować lub opóźnić owulację, co zapobiega zajściu w ciążę.

Tabletka ellaOne, kto może ją stosować?

Jest to tabletka dzień po przeznaczona dla wszystkich kobiet w wieku rozrodczym, u których zachodzi owulacja. Stosować ją mogą także osoby młodociane. Jednak e recepta na ellaOne jest wystawiana przez lekarza, tylko po konsultacji z pacjentką.

Jaka jest skuteczność tabletki ellaOne?

Tabletka dzień po ellaOne to lek o wysokiej skuteczności, średnio wynoszącej około 98% ( co oznacza, że na 100 kobiet, które przyjęły ten lek, statystycznie tylko 2 z nich zajdą w ciążę). Antykoncepcja stosowana w awaryjnych sytuacjach jest skuteczniejsza jeśli jest stosowana możliwie szybko. Z każdą godziną, która upływa od stosunku jej skuteczność spada.

Jak tabletka ellaOne wpływa na działanie stale przyjmowanych środków antykoncepcyjnych?

Tabletka ellaOne ma wpływ na działanie i skuteczność stosowanych regularnie środków antykoncepcyjnych, takich jak plastry lub pigułki. EllaOne może tymczasowo zmniejszyć ich skuteczność. Dlatego po zażyciu pigułki dzień po można kontynuować stosowanie stale przyjmowanych środków antykoncepcji hormonalnej. W takiej sytuacji, do końca obecnego cyklu należy jednak stosować dodatkowe metody zabezpieczenia przed niechcianą ciążą w postaci prezerwatyw.

Tabletka ellaOne, jakie są zamienniki dla tabletki dzień po?

Popularnym lekiem stosowanym jako antykoncepcja awaryjna jest też Escapelle. Wśród zamienników dla ellaOne, można wymienić również inny lek antykoncepcji awaryjnej dostępny na receptę, który też zawiera octan uliprystalu, na przykład Misstala.

Tabletka ellaOne, jaki jest skład leku?

Substancją czynną zawartą w tabletce ellaOne jest octan uliprystalu. Jej zadaniem jest opóźnienie owulacji. Każda tabletka zawiera 30 miligramów octanu uliprystalu. Pozostałe składniki tego leku to: laktoza jednowodna, powidon, kroskarmeloza sodowa, stearynian magnezu.

Jak stosować tabletkę dzień po?

Tabletkę dzień po ellaOne stosuje się doustnie. Lek ten należy przyjąć najpóźniej 120 godzin (5dni) od odbycia stosunku płciowego. Najlepiej zastosować lek bez zbędnych opóźnień, można go zażyć w dowolnym momencie cyklu miesiączkowego, o dowolnej porze dnia. Przyjęcie posiłku nie ma znaczenia, tabletkę można zażyć zarówno przed, jak i po posiłku. Zastosowanie tabletki ellaOne powinno zostać poprzedzone konsultacją z lekarzem specjalistą i wypełnieniem ankiety. To lekarz, po zapoznaniu się ze stanem zdrowia pacjentki, zdecyduje o zasadności stosowania tabletki dzień po. Jest to środek antykoncepcji awaryjnej, który powinien być stosowany wyłącznie w przypadkach nagłych. Nie wolno go stosować jako stałe rozwiązanie chroniące przed nieplanowaną ciążą. ellaOne recepta na ten lek może być zrealizowana w dowolnej aptece.

Kiedy najpóźniej można zażyć „tabletkę po” ellaOne?

Tabletka „dzień po” ellaOne powinna być zastosowana jak najszybciej. Najskuteczniejsza jest w ciągu pierwszych 24 godziń od odbycia stosunku, można ją zażyć w ciągu maksymalnie 5 dni (120 godzin) po stosunku. Zalecany czas na stosowanie leku jest związany z przeżywalnością spermy w organizmie kobiety, który wynosi do 5 dni po odbyciu stosunku. Natomiast nie ma znaczenia to, w którym dniu cyklu miesiączkowego znajduje się kobieta, tabletka dzień po może być zażyta w dowolnym dniu cyklu.

Tabletka ellaOne, jakie są przeciwwskazania i zalecane środki ostrożności?

Kiedy nie zażywać tabletki dzień po ellaOne? Przed zastosowaniem leku najlepiej skonsultować się z lekarzem oraz dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania. Szereg przeciwwskazań wyklucza stosowanie tabletki ellaOne u niektórych pacjentek. Dlatego podczas konsultacji z lekarzem i w trakcie wypełniania ankiety medycznej należy dokładnie poinformować o aktualnym stanie zdrowia, istniejących schorzeniach (zwłaszcza tych przewlekłych) oraz o regularnie przyjmowanych lekach. Do najczęstszych przeciwwskazań stosowania tabletki dzień po ellaOne należy uczulenie na octan uliprystalu lub pozostałe składniki tego leku. W przypadku gdy występują u kobiety pierwsze objawy ciąży należy zachować szczególną ostrożność, także ciężka astma lub choroby wątroby powinny być uwzględnione w trakcie konsultacji. Dokładne przeciwwskazania oraz sytuacje, w których należy zachować szczególną ostrożność są zawarte na ulotce informacyjnej dołączonej do leku ellaOne.

Tabletka EllaOne a tabletki antykoncepcyjne i inne leki 

Tabletka ellaOne może czasowo zmniejszyć skuteczność stale przyjmowanych tabletek antykoncepcyjnych, dlatego zaleca się stosowanie prezerwatywy przez 7 dni od jej zażycia. W trakcie konsultacji z lekarzem, a przed pozyskaniem recepty na tabletkę dzień po należy powiedzieć lekarzowi o aktualnie przyjmowanych lekach, również tych dostępnych bez recepty. Niektóre preparaty mogą wpływać na skuteczność tabletki ellaOne. Poniżej lista leków, które przyjmowane w ciągu ostatnich 4 tygodni przed zażyciem antykoncepcji awaryjnej mogą wejść w interakcję z tabletką ellaOne: leki przeciwpadaczkowe (np.: fenobarbital, fenytoina, prymidon, fosfenytoina, karbamazepina, okskarbazepina i barbiturany), leki stosowane w leczeniu gruźlicy (np.: ryfampicyna, ryfabutyna), lek stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych (gryzeofulwina), leki ziołowe zawierające ziele dziurawca (Hypericum perforatum), leki stosowane w leczeniu zakażenia wirusem HIV (efawirenz, newirapina, rytonawir). Również w przypadku leku  ellaOne recepta może być sprawdzona przez pacjentkę na Internetowym Koncie Pacjenta w celu sprawdzenia sposobu dawkowania lub dodatkowych zaleceń. 

Tabletka ellaOne a ciąża

W sytuacji gdy u pacjentki spóźnia się miesiączka, zaleca się aby przed przyjęciem leku ellaOne wykonać test ciążowy w celu wykluczenia istnienia ciąży. Warto podkreślić, że antykoncepcja awaryjna w postaci tabletki ellaOne zapobiega zajściu w ciążę, ale nie jest tabletką poronną i nie przerywa rozpoczętej już ciąży. To jeden z najważniejszych powodów, dla których przed stosowaniem tabletki dzień po zaleca się konsultację lekarską. Do tej pory nie znaleziono dowodów na negatywny wpływ tego leku na ciążę.

Zażywanie tabletki ellaOne przez kobiety w ciąży jest niewskazane, ponieważ preparat zawiera dużą dawkę hormonów, które mogą mieć niepożądane działanie uboczne. Co może negatywnie wpływać na rozwijający się płód. W przypadku zażycia leku na wczesnym etapie ciąży wczesnego etapu, po upływie 5 dni od stosunku płciowego lub w sytuacji gdy ellaOne nie zadziała, nie powinno to mieć negatywnego wpływu na rozwój płodu.

Kobiety w zdiagnozowanej ciąży powinny unikać przyjmowania tabletki EllaOne. Lek ten nie służy do przerywania ciąży i będzie nieskuteczny w sytuacji, gdy doszło do zagnieżdżenia się zarodka w macicy. Preparat ten traci swoją moc po upłynięciu pierwszych 5 dni od stosunku płciowego. Środek ten nie jest też stuprocentowo skuteczny i nie gwaratnuje całkowitego zabezpieczenia przez zajściem w ciążę.

Tabletka ellaOne a karmienie piersią, czy należy przerwać karmienie?

Zaleca się aby przerwać karmienie piersią przez okres jednego tygodnia od dnia zażycia tabletki ellaOne. W celu utrzymania produkcji mleka zaleca się stosowania laktatora, nie należy jednak podawać dziecku mleka otrzymanego w tym czasie. Wpływ karmienia dziecka piersią w ciągu tygodnia po zażyciu tabletki dzień po nie jest znany. Należy zaznaczyć, że do tej pory nie odnotowano negatywnego wpływu ellaOne na karmione dziecko, jednak ze względów profilaktycznych lepiej zrezygnować w tym czasie z karmienia. W ten sposób można zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Czy tabletka ellaOne ma skutki uboczne?

Podobnie jak inne leki, również tabletka ellaOne może powodować skutki uboczne. Należy podkreślić, że są one rzadkie i nie u każdej pacjentki one wystąpią. Pojawiające się objawy, takie jak: ból brzucha, nawrażliwość piersi czy nudnośc mogą być również objawami ciąży. W sytuacji ich zaobserwowania u pacjentki, należy przed przyjęciem leku wykonać test ciążowy.

Najczęściej pojawiające się działania niepożądane po zażyciu leku ellaOne (mogą wystąpić u 1 na 10 osób):
mdłości, ból żołądka, wymioty;
bolesne miesiączkowanie, bóle miednicy;
wrażliwość piersi ból głowy, zawroty głowy, wahania nastroju;
bóle mięśni, bóle pleców, zmęczenie.

Niezbyt częste działania niepożądane (które mogą wystąpić u 1 na 100 osób):
biegunka, zgaga, gazy, suchość w ustach;
nietypowe lub nieregularne krwawienie z pochwy;
mniejszy lub większy popęd płciowy;
obfite lub przedłużające się krwawienie miesiączkowe;
zespół napięcia przedmiesiączkowego, podrażnienie pochwy lub upławy;
uderzenia gorąca;
zaburzenia apetytu, zaburzenia emocjonalne, niepokój, pobudzenie, zaburzenia snu, senność, migrena, zaburzenia wzrokowe;
grypa; trądzik, zmiany skórne, świąd; gorączka, dreszcze, złe samopoczucie.

Wśród rzadkich działań niepożądanych leku (mogą pojawić się u 1 na 1000 osób) wymienia się:
ból lub świąd narządów płciowych, ból podczas seksu, pęknięcie torbieli jajnika, nietypowo niewielkie krwawienie miesiączkowe;
spadek koncentracji, zawroty głowy, drżenie, dezorientacja, omdlenia;
odbiegające od normy uczucie w oku, przekrwienie oczu, światłowstręt;
suchość w gardle, zaburzenia smaku; pokrzywka (swędząca wysypka), pragnienie.

Przechowywanie leku: Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze nie wyższej niż 25°C, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące leku ellaOne.

  1. Gdzie można kupić ellaOne?
    Tabletka ellaOne bez recepty jest dostępna w wielu krajach Unii Europejskiej. W Polsce jednak wymagana jest recepta na ten lek stosowany jako środek antykoncepcji awaryjnej. Każdy lekarz online może wystawić e-receptę na ellaOne po przeanalizowaniu ankiety medycznej i konsultacji z pacjentką.

  2. Czy tabletka ellaOne może służyć do przerywania ciąży?
    Tabletka ellaOne jest metodą antykoncepcji awaryjnej, zawarty w niej octan uliprystalu ma za zadanie zapobiec wystąpieniu owulacji. Jeśli nie dojrzeje komórka jajowa i nie zostanie ona uwolniona z jajnika, wówczas nie może dojść do zapłodnienia. W sytuacji gdy owulacja już nastąpiła, tabletka ellaOne nie służy przerywaniu ciąży. Tabletka ellaOne nie jest tabletką wczesnoporonną, zapobiega ona tylko zapłodnieniu, jednak nie chroni przed ciążą, jeśli doszło już do zapłodnienia komórki jajowej.

  3. Czy tabletka dzień po chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową?
    Nie, lek ten nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Antykoncepcja awaryjna jest używana w celu zapobiegania nieplanowanej ciąży. EllaOne może w nagłych przypadkach zabezpieczyć nas przed ciążą, jeśli zostanie zastosowana w odpowiednim momencie, przede wszystkim zanim doszło do owulacji. Natomiast tabletka ellaOne nie jest środkiem służącym do przerywania ciąży, nie chroni również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, takimi jak np. opryszczka, chlamydioza, kłykciny kolczyste, kiła, rzeżączka czy wirus HIV. Przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową chronią z dużą skutecznością jedynie prezerwatywy.

  4. Tabletka ellaOne czy Escapelle, który lek wybrać?
    Zarówno ellaOne jak i Escapelle działają w podobny sposób, ich zadaniem jest zahamowanie owulacji. Escapelle dodatkowo powoduje także zmiany w endometrium, czyli błonie śluzowej macicy. Te popularne leki znane są szerzej jako „pigułka dzień po”. Mają jednak różne substancje czynne w swoim składzie. Tabletkę Escapelle należy zażyć w ciągu 72 godzin po stosunku. Skuteczność zapobiegania zajściu w ciążę w tym czasie jest wyższa dla tabletki ellaOne, z powodu zawartego w niej octanu uliprystalu.

  5. Ile utrzymuje się w organizmie ellaOne?
    Tabletka ellaOne jest skuteczna przez 5 dni od odbycia stosunku bez zabezpieczenia. Jednak najwyższą skuteczność ten lek uzyskuje zażyty w ciągu pierwszych 24 godzin po stosunku.

  6. ellaOne – jakie są skutki uboczne po 2 tygodniach od zażycia?
    Lek ellaOne wykazuje skuteczność przez 5 dni, przez taki czas utrzymuje się też w organiźmie. Skutki uboczne mogą być odczuwane po zażyciu tabletki ellaOne przez okres 5 do 7 dni, wyraźnie słabną one z upływem czasu od zażycia tabletki. Po upływie 2 tygodni rzadko zgłaszane są działania niepożądane tego leku.

  7. Jak alkohol wpływa na działanie leku ellaOne?
    Leki są metabolizowane w wątrobie podobnie jak alkohol, więc picie alkoholu w czasie działania leku może zaburzać wchłanianie substancji czynnej. Dlatego zaleca się aby nie pić alkoholu, jeśli stosuje się tabletkę antykoncepcyjną.

  8. Czy przyjmować ellaOne po owulacji?
    Tabletka ellaOne nie jest lekiem wczesnoporonnym. Jeśli doszło do odbycia stosunku płciowego podczas lub po owulacji to istnieje duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Tabletka dzień po nie zabezpieczy w takiej sytuacji przed ciążą, lek ten bowiem hamuje owulację i uniemożliwia zapłodnienie.

Proszę pamiętać, że żadne zamieszczone tutaj informacje nie są poradą lekarską. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek wątpliwości odnośnie swojego stanu zdrowia, prosimy skonsultować je z lekarzem.

Opinie

Weryfikujemy komentarze, które tu widzisz. Do zamieszczania opinii zapraszamy użytkowników, którzy dokonali zakupu w naszym sklepie. Zamieszczamy wszystkie opinie, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Więcej przeczytasz tutaj: Jak zbieramy opinie?

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „EllaOne recepta ze zdalną konsultacją lekarską na antykoncepcję awaryjną”

Historia ostatnich zakupów